Belçika Yapımı Scar-h Piyade Tüfeği Askeri Bölüm

Belçika Yapımı Scar-h Piyade Tüfeği


scar-h piyade tüfeği

Scar-h Belçika tarafından üretilen son model bir piyade taarruz tüfeğidir. Bu tüfeği en çok Polonya, Amerika, Peru ve Fransa orduları kullanmaktadır. 2005’te tasarlanan ve 2006 yılında da seri üretime geçirilen bu silahın etkili menzili yaklaşım 800 metredir.

40 mm bomba atar takılabilen tüfeğin yaklaşık 3.5-4 kg arası bir ağırlığı mevcuttur. Dakikada 600 mermi atabilen bu tüfek Amerikan özel kuvvetlerinin vazgeçilmez silahlarındandır. Afganistan başta olmak üzere birçok özel operasyonda kullanılmış ve askerlerden tam not almıştır. Yine bir Belçika yapımı FN FNC silahı baz alınarak tasarlanan silahın toz ve sudan etkilenmeme özelliği AK-47 tüfeğinin mekanizmalarından bazılarının kullanıldığını göstermektedir. 5.56 mm ve 7.62 mm kalibre mermilerin kullanılabildiği piyade tüfeği  silaha hareket yeteneği kazandırması açısından polimer yapıdan üretilmiş bir dipçiğe sahiptir.

belçika yapımı piyade tüfeği


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

4 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

Belçika Yapımı Scar-h Piyade Tüfeği Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın