Barrett M468 Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi Askeri Bölüm

Barrett M468 Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi


barett M468 piyade tüfeği

 

1960’lı yıllarda Abd askerleri M16 piayde tüfeği kullanmaya başladı. Bu tüfek Vietnam ormanlarından Irak çöllerine kadar birçok savaşta kullanıldı. M16 ailesi Abd ordusunun en çok güvendiği silahlardır. Ancak bu silahın 5.56 mm’lik mermileri günümüz savaşlarında istenilen etkiyi sağlayamamaktadır ve bu, yüzden bu silahın eksi bir yanıdır. Günümüzde tüfeklerin çok güçlü olması beklenir ve bu da ancak daha büyük mermiler ile olur. Barrett M468 silahı tam da bu açığı kapatmak için tasarlandı.

Ak47 kalaşnikof silahlarında 7.62 mm’lik mermiler kullanılır. Bu atışlarında daha etkili yapılmasını sağlasa da merminin hızını düşürdüğü için 400 metreden sonra merminin alçalmasında ve atışların isabetsiz olmasına yol açmaktadır. Bu yüzden hem isabetli hem de büyük mermiler atan bir silaha ihtiyaç duyuldu ve Barrett M468 bunu fazlasıyla karşılıyor. Bu tüfek 6.8 mm çapında mermiler kullanır. Böylece bu iki özelliği de kazanmış olur. Mekanizması M16 silahına benzemesi de ona kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca bu tüfeğe susturucu monte de edilebilir. Böylece bu silahla gizli operasyonlar da düzenleyebilirsiniz.

 

Barrett M468 Saldırı Tüfeği Tanıtım Videosu:


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

3 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

Barrett M468 Piyade Tüfeği Hakkında Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın