Ayak bakımı ve nasır tedavisi

imagesCAXD6ABB Ayak bakımı ve nasır tedavisi

Ayak Bakımı özellikle gün boyu tüm yükümüzü taşıyan ayaklarımız için olmazsa olmaz bakımlardan biridir. Özellikle de sürekli ayakkabı içinde kalmaktan bunalmış ayakların da dinlenmeye oldukça ihtiyacı vardır. Sizler de ayak bakımı önemli diyenlerdenseniz hemen Beautyderm ailesi ile tanışmalı ve kaliteli ve güvenilir uzmanlarımız ile mutlaka tanışmalısınız!

Ayak bakımı nedir ve nasıl yapılır?

Ayak bakımı farklı şekillerde yapılabilmektedir. Örneğin su ile temas olmadan sadece tırnak kesimi ve var olan fazla deriden ayak tabanlarımızı arındırma işlemi kuru ayak bakımı olarak bilinmektedir. Bir de su ile yapılan ayak bakımı vardır ki bu bakım çok daha geniş kapsamlı bir şekilde ve özel cihazlar ile yapılmaktadır.

Ayak Tabanında Nasır*problemi de biraz önce söz ettiğimiz gibi ayakların sürekli dar ayakkabı içinde kalması ve özellikle de kiloya bağlı olarak ayak tabanların taşıdığı aşırı yük ile doğru orantılıdır. Ancak nasırlar sadece ayak tabanlarında meydana gelmemektedir. Aynı zamanda ellerde ve vücudun diğer bölgelerinde de nasır sorunu ile karşılaşılabilmektedir.

Nasır nasıl tedavi edilir?

Ayak tabanında nasır tedavisi merkezimizde uzmanlarımız tarafından detaylı ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Burada önemli olan yapılacak ilk muayene ve nasırın nasıl tedavi ile düzeltilebileceğidir. Bu nedenle de işin uzmanları ile tanışmak tedavi için son derece önemlidir.

Batık tırnak tedavisi de yine kliniğimizde sıkça uyguladığımız tedavilerden biridir. Genellikle dar ayakkabı ve dar çorap giyiminden kaynaklanan bir sorun olsa da yanlış tırnak kesimi de yine batık tırnak sorununun en önemli nedenlerinden biridir.

Batık tırnak nasıl tedavi edilir?

Batık tırnak tedavisi gerekli olan en önemli şey olan hijyen sağlandıktan sonra lokal anestezi sayesinde hastalarımıza uygulanmakta olup, bu sayede de acısız bir şekilde uygulanır. Ayrıca batığın kök kısmı özel bir aletle törpülenerek,* batığın tekrarlanması da bu tedavi sayesinde önlenmektedir. Sizler de batık sorunu yaşıyor ve kolay bir tedavi arıyorsanız hemen www.beautyderm.net internet sayfamızı tıklayın ve randevunuzu alın!

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Sizde yorum yazabilirsiniz...

Kameralı Sohbet