Aselsan Manga Telsizi ve Korsan Gözü Askeri Bölüm

Aselsan Manga Telsizi ve Korsan Gözü


manga telsizi ve korsan aselsan

 

Aselsan mehmetçiği yeniden tasarlıyor. Mehmetçik artık siperden çıkmadan düşmanı görüp ateş edebilecek ve fısıltıyla haberleşebilecek. Aselsan mehmetçiğin güvenliğini ve etkinliğini artırmak için yeni tasarımlara imza atıyor. Bunlardan biri korsan gözüdür. Korsan gözü tüfeğin üzerine monte ediliyor ve silahın baktığı yere bakan kamera sayesinde alınan görüntüyü bir kablo vasıtasıyla askerin gözündeki minik ekrana aktarıyor. Böylece asker siperde gizlenerek kendisini göstermeden hedef küçülterek düşmanı görür, gözetler ve vurabiliri.

Tamamen milli tasarım aselsan manga telsizi ise fısıltıyla haberleşmeyi sağlıyor. Askerin boğazına takılan bir gırtlak mikrofonu ve cebe yerleştirilen manga telsizi sayesinde 1 km çap içindeki manga birlikleri ile ses çıkarmadan sadece fısıltıyla haberleşme imkanı sağlıyor. Kola takılan minik bilgisayar ise mehmetçiğe operasyon sırasında yararlanacağı anlık bilgileri iletiyor. Mehmetçik  böylece Türkiye’nin savunma sanayisi kuruluşlarında yeniden tasarlanıyor ve geleceğe hazırlanıyor.

 

Aselsan Yapımı Korsan ve Mnga Telsizi Tanıtım Videosu:


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

3 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

Aselsan Manga Telsizi ve Korsan Gözü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sosyal Medya

FacebookTwitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 61 aboneye katılın