Araçlardaki Yağmur Sensörü Nasıl Kullanılır? Motorlu Araçlar

Araçlardaki Yağmur Sensörü Nasıl Kullanılır?


araçlardaki yağmur sensörü nasıl kullanılır

Sevgili duslerkulup.com okuyucularımız, bugün sizlere araçlarda kullanılmaya başlayan yağmur sensörü aparatınının nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vereceğim. Yağmur yağmaya başladığı zaman araçlarımızda aklımıza gelen ilk şey sileceklerdir. Önümüzdeki su damlacıklarını temizlemesi sebebiyle oldukça yararlıdır. Yağmur sensörleri ise bu işi iyice profesiyonelleştirmektedir. Yağmur yağdığı zaman hızını ve şiddetini ölçerek otomatik olarak sileceklerin çalışmasını sağlar ve sileceklerin hızını ayarlar. Sadece bununla sınırlı değil. Sürüş anında diğer araçlardan ön cama gelen sulu ve çamurlu damlacıklar da yağmur sensörünün çalışması için yeterlidir.

yağmur sensörünün çalışma prensibi

Çalışma sistemi ise şöyledir; kuru havalarda sensörler çalışmaz. Yani cama su gelmediği sürece sensörler algılama yapmıyor. Sürüş halindeyken yağmur yağmaya başladığı zaman silecek kolu bir kademe yukarı kaldırıldığında yağmur sensörü devreye girer. Sensörler devreye girerek sileceklerin çalışmasını sağlar. Aynı zamanda yağmurun şiddetini ve hızını ölçtüğü için sileceklerin hızını buna göre ayarlıyor. Yağmur sensöründe hassasiyet düğmesi ile ayar yapabilirsiniz. Bu düğme kolun üzerindeki minik bir tuşla yapılır. Araçlarda kullanılan tüm yağmur sensörlerin çalışma sistemi aynıdır.Yağmur sensörünü kapatmak için ön cam silecek kolunu indirerek OFF konumuna getirmek yeterlidir. Sensör aracın iç camına monte edilir.


Etiketler:, , ,

3 ay önce
  Motorlu Araçlar kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Araçlardaki Yağmur Sensörü Nasıl Kullanılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın