Araç Radyatör Tamiri Nasıl Yapılır? Motorlu Araçlar

Araç Radyatör Tamiri Nasıl Yapılır?


araç radyatör tamiri nasıl yapılır

Değerli duslerkulup.com okuyucularımız, araçlarımız yaz kış kullandığımız en önemli taşıma unsurlarımız. Radyatörlerde bu organların bir parçası olarak düşünebiliriz. Radyatörler elbette zaman içerisinde hasara uğrayabilirler. Çünkü çok fazla zorluklarla karşılaşmaktadır. Bu gibi durumlarda aracımızın önemli organlarından olan radyatörlerin anlık olarak nasıl tamir edilebileceğini sunacağız. Tabiki bilginiz yok ise eğer teknik destek almanız gerektiğini unutmayın. En azından acil durumlarda anlık çözüm olabilmesi için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

araç radyatör tamiri

Düşük soğutma suyu seviyesi, aracınızda en kötü ihtimal bir yangına sebebiyet verebilir. Bu sebeple aracınızın soğutma suyu seviyesini, aracınızı her çalıştırmadan önce kontrol etmenizi öneririz. Radyatör suyunu kontrol ettiğinizde yedek depo su seviyesinin düşük olduğunu gördüğünüzde, araç motoru soğumasının ardından radyatör kapağını açıp kontrol edin suda azalma varsa radyatörünüz su kaçırıyor anlamına gelebilir.

radyatör tamiri gerçekleştirme

Radyatörünüzü tekrar doldurunuz. Radyatör kapağını açık bırakınız. Aracın alt kısmını kontrol edin. Eğer radyatör delik ise, radyatörün altına su akmaya başlayacaktır. Radyatörü önce motor kaputunu açarak kontrol edin. Bunu yaparken motorun soğumuş olmasına dikkat edin. Anlattığımız tamir konusu alüminyum radyatörler için geçerlidir.

bozulan radyatör nasıl tamir edilir

Sızıntı olan alüminyum hattı kopararak uçlarını şekildeki gibi U şekline getiriniz. U şekline getirdiğiniz alüminyum hattı, sıkıca presleyerek su kaçmasını engelleyiniz. Daha sonra şekilde görüldüğü gibi çelik macununu radyatörün plastik veya metal olan üst kapak noktalarına uygulayın. İşlemi tamamladıktan sonra radyatör içinde kalan artıkların temizlenmesi için alt noktasındaki hortumu çıkararak içindeki suyu tahliye edin. Bu konulara eliniz yatkın değilse mutlaka bir tamirciye danışın.


Etiketler:, , , , ,

3 ay önce
  Motorlu Araçlar kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

Araç Radyatör Tamiri Nasıl Yapılır? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın