Android Apk

Yazımızın başında herkesin duyduğu ancak tam manası ile açıklamadığı android kelimesinin karşılığını izah edelim. Android, Google yetkililerince oluşturulmuş olan Linux tabanına sahip açık kaynaklı mobil bağlantılı işletim sistemidir. Android APK android işletim sistemine sahip mobil ürünlere programlar ve oyunlar gibi yüklenebilecek her şeyin yüklenmesinde etkili olan pakettir. APK açılım olarak application package File olup uygulama yükleme paketi anlamına gelmektedir.
Android APK indirme programı ile APK uzantılı dosyaların istenildiği zaman isimlerinin değiştirilmesi gibi özellikleri mevcuttur. APK uzantılı dosyaların mobil cihazınıza indirilmesinde Google play ve applnstaller uygulamalarının indirilmesi gerekecektir. APK dosasını sadece mobil cihazınıza değil bilgisayarınıza da indirebilirsiniz.
android uygulamalar ile APK tarafından indirilen tüm android dosyalar sayesinde dilediğiniz oyunları, programları ve yazılımları mobil cihazınızda kesintisiz olarak kullanabilirsiniz. Android APK aynı zamanda indirilen her şeyin güncellemesi konusunda da uyarı vermektedir. Tüm uygulamalar kısmında APK büyük bir arşiv ve güncel yazılımlar ile karşınıza çıkacaktır.
android oyunlar ile indireceğiniz birbirinden farklı yüzlerce oyunu çok daha kısa sürede indirebilir, indirdikten sonra oynayabilirsiniz. APK uzantılı mobil oyunlar oldukça eğlenceli ve keyifli vakitler yaşatacaktır.
Android APK uygulamasında dilerseniz en yeni ve en güncel yerli ve yabancıfilmlerin olduğu tüm filmleri indirebilir, film indir ayrıcalığı ile sinemayı evinize taşıyabilir veya dilediğinizdeofisinizde sinema keyfi yaşayabilirsiniz.

    Makale Yazarı: Duslerkulup

Teşekkürler...