Ağaçlar Yıldırımı Niçin Çeker? Eğitim Dünyası

Ağaçlar Yıldırımı Niçin Çeker?


ağaçlar yıldırımı çekme sebebi

Yağmurlu günlerde ağaçların altında durmamız gerektiği sürekli olarak büyüklerimiz tarafından söylenmektedir. Gündelik olarak elde edilen bu bilgi yaşanılan acı tecrübelerin bir sonucu olarak insanların hafızasına iyice kazınmıştır. Bir çok kez bu durum ile karşı kaşıya kalan insanlar aynı durumun tekrarlanmaması için bir çok kez aynı uyarıyı tekrarlar. Neden yağmurlu günlerde ağacın altında durulmayacağı sorusuna verilen yanıt oldukça basittir. Yıldırım çarpmasında en çok etkilenen bölgeleri arasında yer alan ağaçların altında olmak ise bu felakate mağruz kalma sonucunu doğurmaktadır.

Peki ağaçlar neden yeryüzünde yıldırımı çeker halde bulunmaktadır?

Sorumuzun yanıtı aslında yük alışverişi sırasında yapılan değişikliğe neden olmaktadır. Gökyüzünde yüklenen bulutların yer yüzü ile buluşması esnasında daha yüksekte ve daha sivri olan objeleri seçmesi ise kaçınılmazdır. Bu objelerin başında ise ağaçlar gelmektedir. Sivri ve yeryüzünden yüksek olmaları nedeniyle daha çok yüklenen ağaçlar yıldırımı çekmek konusunda oldukça yeteneklidir. Bunun sonucunda ise özellikle bir bölgede az sayıda olan ağaçlar yıldırımı kolaylıka çekebilir. Yapılması gereken kişilerin bu anlarda ağaçların altında sığınmalarını engellemek ve daha korunaklı bir alana alınmasını sağlamaktır.


Etiketler:, , , , , , , , , , ,

4 sene önce
  Eğitim Dünyası kategorisine eklendi.
Yazar: Duslerkulup

“Ağaçlar Yıldırımı Niçin Çeker?” için 2 Yorum

  1. Duslerkulup dedi ki:

    @eylül ada konu içerisinde genel olarak bilgiler mevcuttur okuyup faydalanabilirsiniz.

  2. eylül ada dedi ki:

    benim bi ödevim var bu ödevde araştırmam gereken meşe ağacı yıldırımı neden daha fazla çeker yarım edin acele

Ağaçlar Yıldırımı Niçin Çeker? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın