A-10 Savaş Uçağı Hakkında Videolu Bilgi Askeri Bölüm

A-10 Savaş Uçağı Hakkında Videolu Bilgi


a-10 savaş uçağı

 

Abd firması tarafından mart 1977’de hizmete sokulan bu uçak savaş sırasında yakın hava desteği sağlaması amacıyla üretilmiştir. 745 adet üretilmiştir ve hala etkin hizmettedir. Tanesi yaklaşık olarak 12 milyon dolara mal edilmektedir. Özellikle tankların zırhlarını çok rahatlıkla delmesi ve bunu Sovyet tankları üzerinde göstermesi kendisine olan talebi bir hayli artırmıştır.

Savaş sırasında çok kısa pistlere inip kalkabilmekte ve çok alçak irtifalara inip düşman üzerine çok yoğun ateş edip kayıp verdirmesi özelliği onu savaşın ön saflarına itmektedir. Ön saflarda yer alırken de kullanıcısına dayanıklılığıyla da avantaj sağlamaktadır. Doçka gibi uçaksavarlara karşı da dayanıklıdır. Ağır hasar aldığında bile pilotuna uçağğı üsse geri döndürecek kadar zaman tanıyabilmektedir. Pilot kabini 4 cm civarı bir Titanyum zırh ile kaplanmıştır. 1. Körfez savaşında en çok kullanılan uçakların başında geliyor.

A-10 Harp Uçağı:


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

4 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

A-10 Savaş Uçağı Hakkında Videolu Bilgi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sosyal Medya

FacebookTwitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 61 aboneye katılın