9K720 (SS-26 Stone) İskander Rus Balistik Füzesi Askeri Bölüm

9K720 (SS-26 Stone) İskander Rus Balistik Füzesi


kısa menzilli balistik füze

9K720 İskander Rusya yapımı kısa menzilli bir balitik füzedir. Bu füzenin Nato’daki adı ise ss-26 Stone’dir. Bu füze 2006 yılında Rus Kara Kuvvetlerinin envanterine dahil edildi. Yaklaşık ağırlıkları 3.5-4 ton arasındadır ve 480 kg’lık savaş başlıkları aşıyabilmektedir. Tek kademeli katı yakıt ile çalışan bir motora sahiptir. Menzili 400 km civarındadır. saatte 2100 m/s hıza ulaşan füzeler hipersonik hızda hareket eder ve hedefi en fazla 5 metre sapma ile vurur. Bu füze Rusya envanterinde Oka füzelerinin yerini alması için tasarlandı ve ondan çok daha gelişmiş bir sisteme sahiptir.

Ayrıca bu füzenin satımı için Belarus ve İran devletleri ilgileniyor. Önemli sivil altyapı sistemleri, Topluca bulunan askerler, Komut iletim ve iletişim istasyonları, hareket halinde olmayab uçaklar, sabih hava ve füze savunma sistemleri ve düşmanın diğer askeri mühimmatları bu füzenin yok edebileceği hedefler arasındadır.

9K720 (SS-26 Stone) İskander Rus Balistik Füzesi Tanıtım Videosu:


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

3 sene önce
  Askeri Bölüm kategorisine eklendi.
Yazar: duslerkulup2

9K720 (SS-26 Stone) İskander Rus Balistik Füzesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

-->

Buyrun Ne Aramıştınız?

Sosyal Medya

Facebook Twitter

Düşler Kulüp Facebook Sayfası

Arşiv

Ücretsiz Duslerkulup Aboneliği

Sitemizde açılan konulardan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz abone olun.

Diğer 62 aboneye katılın